מתי מומלץ לפנות ליעוץ וטיפול זוגי?

מטרת היעוץ והטיפול הזוגי היא לסייע לבני הזוג להגיע להבנות ולפתרונות של הבעיות והקשיים שלא מאפשרים להם להנות מהזוגיות.

אורך התהליך הוא אינדיווידואלי. יש אנשים שמעדיפים להתחיל בתהליך של עשרה מפגשים, שלאחריו הם מרגישים שהם יכולים בעזרת התהליך שעברו להתנהל אחרת, כך שהזוגיות שלהם נמצאת במקום הרבה יותר טוב מהמקום בו היא היתה לפני התהליך ויש אנשים שיש להם צורך בתהליך ממושך יותר. כל אדם ומה שטוב לו ומה שעובד עבורו.

בכל מקרה, גם כאשר בני זוג מעוניינים לפתור בעיות וקשיים בזוגיות וגם כאשר עולים הרהורים על פרידה –  הדבר הנכון יהיה לפנות ליעוץ וטיפול זוגי, כדי להבין מה קורה לכל אחד מבני הזוג בקשר הזוגי ומה ניתן לעשות כדי להרגיש טוב יותר וכדי להיות במקום טוב, נכון ובריא יותר.

כאשר בני זוג מגיעים עם התלבטות האם להשאר יחד או אם להפרד – בתהליך ממוקד של יעוץ וטיפול זוגי, אני מסייעת לבני הזוג להגיע לבהירות ולהבנה האם הם רוצים להשאר יחד או האם הם בוחרים להפרד.

כמגשרת וכיועצת ומטפלת זוגית אני קשובה לרחשי הלב של כל אחד מבני הזוג – לכאבים, לפחדים, למחסומים, להגנות ולכל מה שנערם ביניהם עם הזמן, יצר אי הבנות ושינה את הדינמיקה בין בני הזוג, כך שכבר לא טוב להם כמו בעבר ולעיתים רע להם ממש והם סובלים ביחד.

בתהליך שאני מעבירה את בני הזוג  אני מסייעת להם להבין מה המקור של הבעיות ושל אותם כאבים, פצעים מהעבר, מחסומים, הגנות והתנהגויות שונות שכל אחד מהם סיגל לעצמו ומלמדת אותם הסתכלות אחרת שיוצרת בהירות והבנה של אותם דברים שלא דוברו ושלא היו בתודעה של אף אחד מהם.

מתוך הבהירות וההבנה נוצרת התרגשות גדולה שיש בה חמלה, חיבה, המסה של הכאבים, שחרור של הכעסים והפגיעות ומשם נולד רצון חדש להתקרבות.

התהליך שאני מלווה בני זוג חיוני בכל מקרה – בין אם בני הזוג יבחרו להשאר ביחד ובין אם יבחרו להפרד, משום שגם אם מחליטים לסיים, כדאי לעשות את זה ממקום בריא ושלם, מתוך הבנה מה היה שם ומתוך ריפוי של הכאב. סיום ועזיבה עם כעסים ופגיעות הוא סיום צורם וכואב שעלול ללוות כל אחד מבני הזוג גם במערכות הזוגיות הבאות, ללא יכולת לצאת מהמקום הפגוע.

צריך לזכור שאין זוגיות ללא אתגרים ומשברים, אבל השאלה היא מה עושים עם זה. כל בעיה וכל קושי הם לגיטימיים והם צריכים לקבל מקום ומענה נכון במציאת פתרונות שמתאימים לבני הזוג.

בתהליך שאני מלווה, בני הזוג רוכשים הבנה שמסייעת לכל אחד מהם להתמודד עם בעיות בזוגיות, לראות אחרת ולבחור נכון וטוב.

קרן זילברמן

קרן זילברמן

כותבת המאמר עו"ד מגשרת משפחתית ויועצת זוגית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:
Call Now Button
×
דילוג לתוכן