יעוץ והעצמה אישית

יעוץ והעצמה אישית

מי אני באמת ואיך אני יכול לפגוש את עצמי?

לכל אדם יש הוויה מסויימת. ההוויה היא הבסיס, היא הגרעין, היא האור המיוחד שקיים בכל אחד.

עם הזמן, מתוך החינוך שקיבלנו, הסביבה שגדלנו בה, החוויות שחווינו והעיבוד של אותן חוויות והזכירה שלהן – פיתחנו אמונות מסויימות לגבינו, לגבי אחרים ולגבי החיים.

מתוך האמונות האלה, אימצנו לעצמנו גישות מסויימות שהן הבסיס של איך שאנחנו ניגשים
לעצמנו ולעולם.

מתוך הדרך שבה אנחנו ניגשים לעצמנו ולעולם, סיגלנו לעצמנו התנהגויות מסוימות שהפכו להרגלים וההרגלים שחזרו על עצמם שוב ושוב ושוב הפכו לדפוסי התנהגות וכל זה יצר לנו תדמית מסויימת.

כאשר אדם מבין שיש פער בין התדמית שלו לבין מי שהוא עמוק פנימה והוא רוצה ליצור שינוי בהקשר כזה או אחר בחיים, הוא מצהיר (בינו לבין עצמו או כלפי חוץ) שהוא רוצה לשנות, אבל אז הוא מבין שלא מספיק להצהיר על רצון לשינוי. הרבה פעמים ההצהרה הזאת, בלי פעולות מתאימות, יוצרת תחושה של תקיעות, בלבול, חוסר אונים, פחד, כעס או בחירה בכיוון לא מתאים.

אז מה עושים? הכל מתחיל בבחירה מודעת ואם לדייק – הבחירה הראשונית צריכה להיות בי, מתוך הבנה מי אני באמת ומה אני רוצה ליצור בחיי.

אם אני רוצה להתחיל לבחור באופן מודע ונכון, אני צריכה להיות מוכנה להתעמת עם שאלות שהן לא תמיד פשוטות ואני צריכה להיות מוכנה לענות עליהן בכנות לעצמי.

ההתבוננות פנימה והחקירה העצמית יכולות להיות רלוונטיות לא רק כשרוצים ליצור שינוי, אלא כשיש רצון להבין איפה אנחנו נמצאים ביחס למי שאנחנו באמת (הגרעין, הבסיס, ההוויה).

מטרת התהליך היא לאפשר לאדם היושב מולי לגלות את עצמו, מתוך הגברת המודעות והתבוננות אחרת על הדברים. ההתבוננות האחרת יוצרת פרשנות שונה ומתוכה צומחת גישה אחרת שמאפשרת לבחור בהתנהגויות מקדמות.

בעזרת התהליך, מתחיל מימוש הפוטנציאל בכל תחומי החיים.

קרן זילברמן

קרן זילברמן

כותבת המאמר עו"ד מגשרת משפחתית ויועצת זוגית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:
Call Now Button
×
דילוג לתוכן