זוגיות בפרק ב'

אחרי סיום פרק א', ישנה פנטזיה שפרק ב' יהיה מוצלח וטוב יותר ושהדברים בזוגיות יעבדו בצורה חלקה, ללא מהמורות וללא קשיים. קיימת ציפיה שמה שלא סופק בנישואים הראשונים, יסופק בקלות בנישואים השניים, כמו: אהבה, תשוקה, חום, בטחון, שייכות ויציבות.

צריך להבין שהצלחה של זוגיות פרק ב' תלויה בראש ובראשונה בתהליך הלמידה שלנו את עצמנו ועל עצמנו, היות שהבחירות שלנו בבני זוג נובעות מצרכים שנוצרו בילדות והם לא משתנים במהלך החיים.

תהליך הלמידה הוא קריטי לטובת הצלחת פרק ב'. כאשר יוצאים מקשר זוגי בתחושה שבן הזוג הוא הגורם הבלעדי לכשלון הזוגיות, לא נעשתה למידה עצמית ולא נלקחה אחריות אישית ומתוך כך, עלול להווצר שחזור של אותן בחירות שנעשו בפרק א' ולהביא לכשלון פרק ב'.

זוגיות פרק ב' יכולה להוות אתגר לא פשוט לבני הזוג, כאשר משקעי העבר משפיעים על האופן שבו הם נכנסים לקשר. הכניסה לפרק א' מתאפיינת ביותר פתיחות וקבלה תמימה, לעומת הכניסה לזוגיות פרק ב' שהיא מפוכחת יותר ולכן גם מורכבת יותר.

היות שגם בזוגיות פרק ב' ישנם אתגרים זוגיים שנובעים מכך שכל אחד מבני הזוג מגיע עם צלקות מהקשר הקודם ואלה עלולות להביא לדימוי עצמי נמוך, חוסר אמון וחשש מבגידה, תחושת כישלון וחוסר יכולת לשמר קשר אינטימי, נדרשת עבודה שכוללת למידה עצמית ולקיחת אחריות אישית.

הבחירה בבן או בבת זוג בפרק ב' יכולה להיות טובה ומרפאת את הצלקות, כאשר היא נעשית על בסיס של מודעות עצמית ולקיחת אחריות יחד עם בחירה שיש בה התאמה אישית לצרכים הרגשיים, האינטלקטואלים, המיניים והיומיומיים.

למרות הקשיים והאתגרים בזוגיות פרק ב', אחד היתרונות המשמעותיים הוא ההבנה שלטובת זוגיות יפה וטובה, צריך להשקיע. פרק ב' שיש בו מודעות עצמית גבוהה יותר, בשלות ומוכנות לזוגיות והבנה של חשיבות האיזון בין המרחב האישי של כל אחד מבני הזוג לקירבה ביניהם – הוא פרק ב' מוצלח ומעצים.

אחד הדברים החשובים ביותר לשמירה על זוגיות פרק ב' היא תקשורת פתוחה שכוללת זיהוי מוקדם של אתגרים אפשריים בעתיד, תיאום ציפיות בשיח פתוח והיערכות משותפת לקראת האתגרים הצפויים. היות ששיחות כאלה דורשות התייחסות לנושאים כואבים ורגישים שנוגעים להורות, כספים ולחוויות אישיות מצלקות, כדאי לפנות ליעוץ זוגי שיסייע בתכנון ההערכות המשותפת לצליחת האתגרים הצפויים.

קרן זילברמן

קרן זילברמן

כותבת המאמר עו"ד מגשרת משפחתית ויועצת זוגית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:
Call Now Button
×
דילוג לתוכן