אם החלטתם להתחתן
או…
אם אתם בזוגיות ואתם לא חושבים להתחתן בטח שמעתם על הסכם ממון או על הסכם חיים משותפים ועל החשיבות שבעריכת הסכמים כאלה.
מהו הסכם ממון ולמה הוא חשוב?

  • הסכם ממון הוא הסכם שנערך בין בני זוג שמתכוונים להתחתן.
  • אפשר לערוך הסכם ממון גם בכל שלב שלאחר הנישואים, אבל כדאי לערוך את ההסכם קודם.
  • הסכם ממון נועד להסדיר את ענייני הרכוש בין בני הזוג והוא לא משאיר פתח לתוצאות לא רצויות מבחינת חלוקת הרכוש והכספים במקרה של פרידה.
  • בהסכם ממון בני הזוג רשאים להגדיר מראש איך הם יפעלו לגבי רכוש וכספים של כל אחד מהם במקרה של פרידה וכן מה לגבי הרכוש שבני
    הזוג יצברו יחד במהלך החיים המשותפים. וכספים של כל אחד מהם במקרה של פרידה וכן מה לגבי הרכוש שבני הזוג יצברו יחד במהלך החיים המשותפים.

מהו הסכם חיים משותפים ולמה הוא חשוב?

  • הסכם חיים משותפים הוא הסכם שיכול להערך בין בני זוג שלא מתכוונים להתחתן, בין אם הם נחשבים כידועים בציבור ובין אם לא. הסכם חיים משותפים יכול להערך בין בני זוג, בין אם מדובר בגבר ואשה ובין אם מדובר בבני זוג מאותו מין.
  • הסכם חיים משותפים יכול להיות רחב יותר מהסכם ממון והוא יכול לכלול התייחסות לנושאים נוספים, חוץ מענייני הרכוש.
  • הסכם חיים משותפים מהווה הוכחה לקיום הזוגיות מול רשויות המדינה והוא מנטרל את אי הבהירות בנושא הרכוש וחלוקתו במקרה של פרידה.
  • הסכם חיים משותפים כולל את הצהרת הצדדים שהם בני זוג וכן את התייחסותם המפורטת לנושא הרכוש הקיים ורכוש עתידי ואופן החלוקה שלהם במקרה של פרידה.

אם חשוב לכם לקבוע בעצמכם כיצד תיעשה חלוקת הרכוש והכספים ביניכם במקרה של פרידה, באופן שתואם את הרצונות שלכם ואת ההשקפות שלכם, אם חשוב לכם לזכות בוודאות ובבטחון בכל מה שקשור לענייני הרכוש והכספים שלכם,

אם חשוב לכם לא לוותר על הזכות שלכם לקבוע מראש כל חלוקה שנראית טובה ומתאימה בעיניכם, במקרה של פרידה, מבלי להיות כפופים לקביעות של החוק ומבלי להיות מופתעים בהקשר הזה,

אם חשוב לכם לא להשאיר פתח להוראות החוק הנוגעות לחלוקת רכוש וכספים שהצטברו במהלך הנישואים/הזוגיות, במקרה של פרידה.

אם חשוב לכם להמנע ממצב של אי וודאות בכל הנוגע לחלוקת רכוש וכספים שהצטברו במהלך הנישואים/הזוגיות, במקרה של פרידה, אפשר לקבל מענה לכל אלה בהסכם עשוי נכון. זה לגמרי אפשרי וזאת הגישה שלי.

נעים מאוד

 אני קרן, עורכת דין ומגשרת כבר הרבה שנים ובנוסף לזה, אני גם מטפלת ויועצת זוגית.
כאשר אני מלווה בני זוג ביצירת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, אני מביאה איתי את השילוב בין הרקע והנסיון שלי כעורכת דין וכמגשרת, לבין הידע והנסיון הנוסף שלי בעולם הטיפול הזוגי, מה שיוצר הבדל בתהליך שלנו יחד והופך אותו לטוב ומיטיב עבורכם. אם אתם חושבים לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים, אתם מוזמנים לדבר איתי.
אני כאן בשבילכם.

להיות בידיים טובות ובטוחות ולהבטיח לכל הצדדים עתיד טוב יותר. לקוחותיי כבר הבטיחו לעצמם עתיד שקט, בלי בתי משפט ובלי מלחמות, לאחר שהכל נעשה בתהליך נעים ומכבד. אני מזמינה גם אותך לשיחת יעוץ ראשונית.

Call Now Button
×
דילוג לתוכן