יעוץ וטיפול זוגי

ליווי בתהליך גישור וייעוץ זוגי, תוך שימוש בטכניקות ששמות במרכז את ההיבטים הזוגיים ואת מקומו של כל אחד מבני הזוג בתוך הזוגיות (זו יכולה להיות זוגיות של בני זוג נשואים וזו יכולה להיות זוגיות של בני זוג שאינם נשואים).

תהליך הגישור וייעוץ זוגי מתאים ל:
בני זוג שנמצאים במשבר או בבעיה.
בני זוג שנמצאים במשבר ומתלבטים אם להתגרש/להפרד.
בני זוג שנמצאים במשבר והחליטו להתגרש/להפרד.
בני זוג לשעבר שהיחסים ביניהם משובשים והם לא מצליחים לקיים תקשורת הורית.
בני זוג לשעבר שלפחות אחד מהם לא מצליח לקיים קשר תקין עם הילדים.
בני זוג לשעבר שאבדה להם ה"דרך ההורית" והם זקוקים לחידוש הדרך וליצירת "חזית אחת" מול ילדיהם.

למה כדאי להגיע ליעוץ וטיפול זוגי?

זה השלב שבו מתחיל להיות פחות אכפת, התקשורת משתבשת בכל מיני צורות, בני הזוג מרשים לעצמם להישאב לכל מיני עניינים אחרים ולהקדיש להם זמן ואנרגיה על חשבון הזוגיות, פחות מדברים עד שכבר לא מדברים ולא משתפים, מרגישים פחות אהובים, פחות "נראים" ומתרחקים זה מזו. צריך לזכור שאחרי שהסתיים שלב ההתאהבות, כבר אין את ה"עזרה מהטבע" ואנחנו אמורים להתפתח בזוגיות שלנו בלי ההורמונים המדהימים שליוו אותנו בהתחלה.

בשלב הרביעי – זוגות שמוכנים לעשות עבודה שדורשת פתיחות, כנות, אומץ ולקיחת אחריות, מתוך כוונה להבין מה קרה ביניהם בשלב שבו נוצרה ההתפכחות ומה משפיע על כל אחד מבני הזוג ומה כל אחד מהם צריך באמת – שם מתחיל תהליך ריפוי שעוזר לכל אחד מבני הזוג לצמוח גם ברמה האישית וגם הזוגיות צומחת לגבהים חדשים. במקום הזה נוצרת מעין ברית מחודשת בין בני הזוג כאשר כל אחד מהם בא לעזור לבן/בת הזוג ולא להדוף אותו או להתרחק ממנו. שם יש הבנה שהיה כבר מספיק סבל וכאב ועכשיו הגיע הזמן לטוב – זה הזמן לתמוך ולהתמך. זה המקום להניח את הראש, לקבל עזרה ולתת עזרה וכשזה קורה שני בני הזוג בעננים.

בשלב החמישי – אחרי כל ההבנות שעלו בשלב הרביעי והדרך שבני הזוג עברו עד להצמחת הזוגיות, בשלב הזה נעשית עבודה זוגית משותפת מתוך הלמידה אחד את השניה ומתוך רצון אמיתי להמשיך להיטיב זה עם זו ולעזור זה לזו ולהנות מהפירות המתוקים יחד. המאמץ המשותף בשלב הזה, מצמיח זוגיות טובה וחזקה ששני בני הזוג נשארים בה מתוך בחירה מחודשת ומתוך זכיה במערכת יחסים שחזרה להיות אוהבת, תומכת ומעצימה, לפעמים אפילו יותר מזו שהיתה ביניהם בתקופות הטובות ביותר.

אם זיהיתם את השלב שאתם נמצאים בו ואתם רוצים להבין מה קורה לכם בזוגיות ואיך משפרים אותה, אני כאן כדי ללוות אתכם.

בזוגיות יש כמה שלבים. ככל שמצליחים לעבור בהצלחה את האתגרים ואת המשימות שהזוגיות מציבה בפני כל אחד מבני הזוג ושני בני הזוג יחד, כך הטיפוס בשלבים הוא מעצים ומתגמל, כאשר השאיפה היא להגיע יחד לשלב העמוק ביותר בזוגיות – השלב החמישי.  

בשלב הראשון מתקיים מפגש של שני עולמות – הגבר והאשה נפגשים, נוצר "קליק", הם מוצאים חן אחד בעיני השני, מוקסמים זה מזו ומתאהבים. הקסם של ההתאהבות נוצר גם בעזרת הורמונים מופלאים שהמוח מפריש, ביניהם סרוטונין (הורמון השמחה), אוקסיטוצין (הורמון האהבה) ודופמין (הורמון העונג והמוטיבציה). בשלב הזה אנחנו חווים תחושה של התאמה מושלמת גם מבחינת התשוקה והמשיכה וגם מבחינת העניין והחיבור. הכל מרגיש כמו חלום, אנחנו רוצים להיות קרובים כל הזמן, וכשאנחנו לא ביחד, רוב הזמן אנחנו חושבים על מושא ההתאהבות שלנו, אין לנו שום מחשבה על קושי עתידי, שום דבר לא מטריד אותנו, וגם ההווה וגם העתיד נראים ורודים ויפים וכשאנחנו נפגשים, הלב מנצנץ מתוך העיניים והפרפרים מתעופפים להם בבטן.

בשלב השני – שני בני הזוג בונים זוגיות טובה ויציבה וכחלק מהשלב הזה, הקירבה מתעצמת והיא יכולה לכלול מעבר למגורים משותפים, חתונה והבאת ילדים לעולם (ואם זה פרק ב' – אז בשלב הזה, בני הזוג יכולים "לעלות כיתה" ולאחד את המשפחות – הילדים שלו והילדים שלה, כולם ביחד והשמחה גדולה). זה השלב שההתאהבות מתחלפת בתחושת אהבה, קירבה, חיבור, חברות ובטחון. העיניים אולי קצת פחות מנצנצות והפרפרים פחות באים לבקר, אבל יש כאן אהבה וחברות קרובה וטובה.

בשלב השלישי – זה השלב שבו יש הכרה במציאות הזוגית וזה השלב הקריטי שזוגות שמצליחים לצלוח אותו, מתקדמים לעבר זוגיות מנצחת ששום דבר כנראה לא ימוטט אותה. בשלב הזה יש התפכחות כאשר מבינים שבני הזוג הם לא "מגשימי החלומות" שלנו כמו שרצינו להאמין. בשלב הזה מתגלים פערים בין הדמות שהתאהבנו בה לבין הדמות שמתגלית מכל מיני סיבות.

אני כאן לרשותכם

בכל שאלה, התקשרו אליי ישירות 054-7537857 או השאירו פרטיכם בטופס המצורף ואדאג לחזור אליכם בהקדם.

אני כאן לרשותכם

בכל שאלה, התקשרו אליי ישירות
072-3952801 או השאירו פרטיכם בטופס המצורף ואדאג לחזור אליכם בהקדם.